Bujanie w obłokach z Office 2016

2015-11-09 dodany przez Mateusz Wojtkowiak

W dniu 23 września br. oficjalnie zadebiutował na świecie nowy Office 2016. Najnowszy pakiet biurowy Microsoftu stanowi integralną część usługi Office 365 i oferuje swoim użytkownikom nowe wersje deteskopowych aplikacji takich, jak: Word, PowerPoint, Excel, Outlook, OneNote, Project, Visio oraz Access. Nowe oprogramowanie przynosi też ciekawe rozwiązania związane z pracą zespołową oraz integracją platformy z chmurą obliczeniową.

Co kryje w sobie nowy pakiet?
Zdaniem szefa Microsoftu, którym jest Satya Nadella, nowy Office stawia przede wszystkim na mobilność i usługi umożliwiające pracę w chmurze. Te rozwiązania znajdują szczególne zastosowanie w nowoczesnych firmach skierowanych na projekty zespołowe. W nowej edycji najbardziej rozwinięte są elementy pozwalające na edycję i zapisywanie plików on-line przy jednoczesnym mechanizmie współtworzenia dokumentów w czasie rzeczywistym. Takie rozwiązanie w deteskopowym wydaniu stwarza nową jakość w Office, który dotąd był uważany przede wszystkim za intensywnie wykorzystywany w biznesie pakiet biurowy. Warto wiedzieć, że Office 2016 świetnie współgra z systemem Windows 2010 – chodzi tutaj np. o aplikację Sway służącą do tworzenia interaktywnych historii, czy funkcję Windows Hello logującą użytkownika do Windows oraz aplikacje Office Mobile, które za sprawą funkcji Continuum pomagają pracować w drodze na każdym sprzęcie z Windows 10.

Stworzony do pracy zespołowej
Office 2016 umożliwia współtworzenie dostępnych w deteskopowych wersjach aplikacji Word, PowerPoint oraz OneNote. Co więcej, dzięki funkcji pisania w czasie rzeczywistym w Wordzie, możemy na bieżąco śledzić zmiany wprowadzane przez innych użytkowników pakietu. Śmiało można stwierdzić, że Office 2016 to najbardziej zintegrowany z chmurą pakiet Microsoft od dawien dawna. Nowa wersja pakietu już od kilku miesięcy była dostępna w wersji testowej dla abonentów usługi Office 365, którzy pracują na komputerach Apple. Od 23 września br. również posiadacze komputerów z Windows mogą cieszyć się z bogactwa nowego pakietu. Office 2016 będzie dostępny na komputerach z systemem Windows 7 lub pakietem nowszym.

Jak korzystać z Office 2016?
Wpierw należy pozbyć się z systemu wersji Office 2013. Nowy pakiet instaluje się bez komplikacji na Windows 7 oraz na najnowszych kompilacjach Windows 10. Proces instalacji Office 2016 może trochę się dłużyć, a widoczne z początku zmiany w interfejsie użytkownika nie wydają się niczym nadzwyczajnym. A jednak nowy pakiet to wersja uniwersalna, która powstała nie tylko z myślą administratorach korporacyjnych i programistach. Z jej pomocą możemy tworzyć, otwierać i edytować różnego rodzaju dokumenty. Co więcej, dzięki usprawnieniom w Outlooku mamy możliwość załączania dokumentów Office i łatwego konfigurowania uprawnień dostępu do nich.